Meridia – jak skutecznie się odchudzić. Opinie, skład i skutki uboczne

Nadmierna waga to problem coraz większej ilości Polaków. Mnóstwo naszych rodaków narzeka na to, że same ćwiczenia i dieta nie pomagają i decyduje się na skorzystanie ze środków farmaceutycznych. Jednym z produktów które zrobiły bardzo duże wrażenie nie tylko w naszym kraju, ale na terenie całej Unii Europejskiej jest Meridia, jedyny lek na odchudzanie, który pozwolił zrzucić nawet do 25 kg w ciągu kilku tygodni. Meridia wywołała bardzo duże poruszenie wśród lekarzy, farmaceutów i dietetyków, którzy zaczęli się doszukiwać wad w składzie lub działaniu leku. No i je znaleźli, czego rezultatem jest brak dostępności Meridii na rynku. Ale jak to się stało? Dlaczego lek został wycofany i jakie były faktyczne skutki jego stosowania? Więcej na temat Meridii znajdziecie poniżej.

 

Spadek wagi z Meridią – skład i działanie

Lek Meridia składał się z chlorowodorku sibutraminy, substancji, która skutecznie hamowała apetyt, zwiększając uczucie sytości nawet przy mniejszej ilości pokarmu. Zatrzymując procesy wchłaniania noradrenaliny i serotoniny przez komórki nerwowe, powodowała zwiększenie tych substancji w mózgu. W rezultacie osoba, która zażywała Meridię mogła jeść mniej i nie miała ochoty na podjadanie. Waga widocznie malała, a użytkownicy cieszyli się świetnymi rezultatami.

Z leku nie mogli jednak korzystać wszyscy. Na ulotce produktu widniała szeroka grupa osób wśród których zażywanie Meridii nie było wskazane.

Kto nie powinien stosować leku

Już od samego początku Meridia nie była przeznaczona dla:
・ osób między 18 a 65 rokiem życia
・ kobiet w ciąży
・ osób z nadciśnieniem
・ osób z chorobą wieńcową
・ chorującym na serce
・ uzależnionym od alkoholu, narkotyków lub leków
・ osobom z bulimią lub anoreksją
・ cierpiącym na niewydolność nerek lub wątroby
・ chorującym na miażdżycę
・ osobom z nadczynnością tarczycy

Podobne ulotki widujemy w wielu lekach na receptę, a skoro Meridia była przepisywana przez lekarzy, nie było powodu, aby nie udostępniać produktu w sprzedaży.

Meridia działała bardzo skutecznie, nic dziwnego, że zyskała wiele pozytywnych opinii.

 

Recenzje użytkowników.

W internecie pojawiło się bardzo wiele dobrych recenzji, które mówiły o szybkich skutkach zażywania Meridii. Okazało się, że ludzie zrzucali nawet 10 kg w ciągu miesiąca, a waga wciąż malała. Ludzie zmieniali swój wygląd, przyzwyczajenia, wymieniali garderobę na mniejszą i wciąż wychwalali lek, który pomógł im osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Pomimo tylu zachwytów, naukowcy postanowili bliżej przyjrzeć się Meridii i określić, czy ten efektywny lek faktycznie jest bezpieczny dla zdrowia. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że nie do końca, a wyniki swoich testów przedstawili komisji ekspertów, która zagłosowała za wycofaniem leku ze sprzedaży.

Niebezpieczne odchudzanie – przyczyny wycofania

W toku badań okazało się, że wśród wielu użytkowników Meridii pojawiły się problemy z sercem. Były to osoby, u których do tej pory nie zaobserwowano żądnych nieprawidłowości z układem naczyniowo-sercowym, zaczęły się one dopiero po rozpoczęciu stosowania leku. To właśnie te skutki były bezpośrednią przyczyną zakazania sprzedaży leku, gdyż specjaliści stwierdzili iż korzyści z jego stosowania nie są równomierne z wysokim ryzykiem.

Po ogłoszeniu wyników badan, popularność Meridii znacznie spadła. Już po jej wycofaniu, wciąż pojawiały się głosy negatywne, użytkownicy twierdzili, że samopoczucie po spożyciu leku było złe, cierpieli na nudności, bóle głowy, czasem wymioty. Wciąż jednak bardzo szeroka grupa zwolenników leku walczyła o to, aby ponownie wrócił na półki aptek. Mimo wielu kontrowersji w roku 2010 zdecydowano o całkowitym wycofaniu Meridii z legalnej sprzedaży.

Zdrowe odchudzanie?

Zaledwie po kilku latach od wprowadzenia Meridii na rynek okazało się, że ryzyko przewyższa korzyści. Nagle wszyscy przekonali się, że ten cudowny lek nie był do końca tak dobry, jak się na początku wydawało. A mimo to wielu osobom udało się schudnąć skutecznie, bez żadnych konsekwencji dla zdrowia.

Szybko jednak zauważono, że odstawienie Meridii wiąże się z czymś jeszcze. Mianowicie, ze znanym wielu z nas efektem jojo. Ludzie, którzy nie mieli już dostępu do leku zaczęli przybierać na wadze i powracać do stanu sprzed rozpoczęcia kuracji. Docierali do punktu wyjścia, nie osiągając wiele więcej niż okresowy spadek wagi. Chcąc uniknąć załamania zaczęli poszukiwać innych środków, które mogłyby działać choć w podobnym stopniu tak dobrze, jak Meridia. Niektórzy decydowali się nawet na zakup Meridii na czarnym rynku, gdzie wciąż była dostępna. Co jednak mieli zrobić ci, którzy nie chcieli działać poza prawem? Jaki środek mógł okazać się dla nich najlepszy?

Dobra alternatywa – poznaj naszą rekomendację.

Wśród środków na odchudzanie, jednym z najlepszych jest zdecydowanie Kaplanex. To produkt, działający trzypoziomowo, stymulujący w organizmie procesy, które pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej, wchłanianiu tłuszczów i cukrów oraz trawieniu. Kaplanex daje efekty równie dobre jak Meridia, aczkolwiek nie zawiera w swoim składzie sibutraminy, dlatego jest bezpieczny dla zdrowia.

Stosowanie Kaplanexu ma wiele zalet, a oto kilka z nich:

skuteczne i trwałe odchudzanie
・ ograniczenie wchłaniania substancji zbędnych
szybki spadek wagi
dobra cena
・ brak skutków ubocznych

Kaplanex wyróżnia się oryginalnym składem, pozwalającym na dostarczanie użytkownikom nie tylko substancji, które pomagają w odchudzaniu, ale również witamin, niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji oraz samopoczucia. Kaplanex jest sprawdzoną alternatywą dla Meridii, która zbiera coraz lepsze recenzje wśród osób walczących z otyłością.

Meridia a inne środki.

Do 2010 roku to właśnie Meridia byłą nr 1 w walce z nadwagą, jednak od kiedy ją wycofano, trzeba było poszukać nowego lidera. Choć na rynku znajdziemy całe mnóstwo produktów, pomagających w odchudzaniu, środkiem, który naprawdę działa, nie tylko szybko i efektywnie, ale także skutecznie jest Kaplanex. Produkt dostępny bez recepty w atrakcyjnej cenie. To właśnie ten środek znajduje się na czele produktów odchudzających i każdy może zamówić go w każdej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.