Adipex. Lek na odchudzanie. Opinie i efekty.

Osoby walczące z nadwagą z pewnością spotkały się z nazwą Adipex, leku, który przez pewien czas skutecznie pomagał zrzucać zbędne kilogramy. Adipex dostępny był na receptę, przepisywany osobom z BMI wyższym niż 30. Stanowił produkt przeznaczony specjalnie dla osób otyłych, które chciały poprawić swoją sylwetkę, a tym samym również zdrowie. I o ile przy zrzucaniu wagi Adipex był wielkim sojusznikiem, nie przedkładało się to na pozostanie w dobrym zdrowiu. Lek był pogromcą kilogramów, pozostawiał jednak wiele do życzenia, jeżeli chodzi o kondycję organizmu. Jak działał Adipex i dlaczego jego stosowanie nie było do końca bezpieczne? Zebraliśmy informacje oraz opinie użytkowników i lekarzy, którzy chętnie podzielili się z nami swoim zdaniem na temat leku. A oto, czego udało nam się dowiedzieć.

Skład Adipexu

Adipex to lek który składa się jedynie z jednej substancji czynnej, jaką jest fentermina i warto wiedzieć, że pochodzi ona z rodziny fenetylamim które są substancjami narkotycznymi. Fentermina oddziałuje przede wszystkim na mózg, pobudzając receptory beta-adrenergiczne w około-sklepieniowej części podwzgórza. Tłumacząc to na prosty język, fentermina hamuje uczucie głodu. W rezultacie osoby stosujące lek zmniejszają ilość spożywanego pożywienia i dlatego chudną. Jak widać, jest to bardzo dobra opcja dla osób otyłych, które często mają problem z podjadaniem.

Adipex jednak okazał się lekiem uzależniającym, tolerancja organizmu na jego działanie zwiększa się po kilku tygodniach, co sprawia, że, aby dalej osiągać efekty, należy zwiększyć dawkę leku.

Ostrzeżenia i działania niepożądane

Ulotka leku jasno świadczy, że leku nie powinny przyjmować

・ kobiety w ciąży i matki karmiące
・ osoby z nadciśnieniem
・ osoby, mające problemy z sercem
・ cierpiący na zaburzenia krążenia
・ mający problemy z tarczycą
・ uzależnieni od używek lub leków

Te zastrzeżenia nie wpłynęły jednak na zakazanie sprzedaży leku, były one jedynie informacją dla lekarzy i farmaceutów. I chociaż lekarze działali zgodnie z ulotką, wiele osób po kilku tygodniach stosowania leku zaczęło skarżyć się na złe samopoczucie, nudności, wymioty, biegunki, suchość w gardle, całkowity brak apetytu. Zaobserwowano również znaczne pogorszenie zdrowia u osób, które do tej pory nie imały żadnych problemów w tym zakresie. Pojawiały się dolegliwości ze strony układu nerwowego, układu sercowo-naczyniowego czy układu krążenia. Przypadków zachorowań było an tyle dużo, że powołano specjalną komisję, która przeprowadziła szczegółowe badania nad Adipexem, decydując ostatecznie o jego wycofaniu ze sprzedaży.

Opinie użytkowników

Już po kilku tygodniach od pojawienia się Adipexu na rynku, internet zawrzał od pozytywnych opinii na temat leku. „Działa bardzo szybko,jest niesamowity !” „ Kupiłam Adipex i jestem zadowolona, żaden lek tak szybko nie działał!”, „ Wszystkim polecam Adipex to najlepszy lek na odchudzanie.”. Wydawało się, że w końcu pojawił się cudotwórca w walce z otyłością. A jednak po jakimś czasie opinia spadła. „Biorę Adipex trzy tygodnie i od tego czasu wciąż boli mnie głowa.”, „ Schudłam jedynie dwa kilo a samopoczucie straszne, lepiej dać sobie spokój.” . Coraz więcej było recenzji negatywnych, które najpierw informowały o niewielkich skutkach ubocznych, aż w końcu przechodziły w spostrzeżenia: „ Nie zażywajcie tego leku, od niego mam problemy z krążeniem.”, „Nigdy nie miałam kłopotów z nadciśnieniem, po Adipexie pojawił się u mnie takie dolegliwości.” .

Aktualnie trudno stwierdzić czy Adipex cieszy się opinią pozytywną, czy negatywną. Według lekarzy i naukowców okazał się na tyle niebezpieczny, że lepiej było go wycofać i chyba pod tym względem powinniśmy zaufać specjalistom. Wciąż jednak mamy szansę na skuteczne odchudzanie, jeżeli zastosujemy alternatywę.

Dlaczego warto stosować Kaplanex?

Kaplanex to bezpieczny lek, dostępny bez recepty. Jest to środek, który nie działa na mózg, a więc nie uzależnia, zamiast tego stymuluje w organizmie naturalne procesy, które pomagają zrzucać kilogramy:

・ poprawia trawienie
・ pomaga w trawieniu tłuszczów i cukrów
・ hamuje odkładanie się substancji zbędnych

Kaplanex jest skuteczny, dostępny w sprzedaży legalnie i niedrogi,a do tego działa równie szybko jak Adipex. Czy jest dobrą alternatywą? Sprawdźcie sami !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.